Radość w Turzy Śląskiej. Unia w III lidze!

2016-06-22, Autor: ww
Dziś przed godziną 20:00 w Turzy Śląskiej korki od szampanów wystrzeliły w górę. Tutejsza Unia w meczu rewanżowym barażu o III ligę pokonała drużynę Gwarka Tarnowskie Góry 2:1. Bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli - Paweł Polak.

Do rewanżowego meczu barażowego Unia przystępowała w komfortowej sytuacji. Trzy dni wcześniej pokonała na wyjeździe rywala 2:1. Dlatego turzanie rozpoczęli mecz starannie broniąc dostępu do własnej bramki.

Goście z Tarnowskich Gór pierwszy groźny strzał na bramkę oddali w 10 minucie - minimalnie nad poprzeczką strzelił Rosiński. W 27. minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Pach, a 5 minut później minimalnie chybił Hawlik.

I gdy wydawało się, że bramka dla Gwarka jest kwestią czasu, zabójczą kontrą popisali się gospodarze. W 38. minucie popisową akcję rozegrali HanzelPolak. Drugi z nich technicznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Drugą połowę mocnym uderzeniem rozpoczął Gwarek. W 50. minucie największą przytomnością w polu karnym wykazał się Polis i bardzo mocnym strzałem pokonał Musioła.

W 68. minucie losy dwumeczu rozstrzygnął Polak, który po indywidualnej akcji po raz drugi pokonał Rosoła. W końcówce spotkania wynik mogli jeszcze podwyższyć Kulczyk i Hanzel, ale bramkarz gości za każdym razem z sytuacji sam na sam wychodził obronną ręką.

Po końcowym gwizdku sędziego na boisku Unii wystrzeliły szampany. Piłkarze razem z kibicami świętowali awans do III ligi.

Środowe spotkanie było wyjątkowe dla Dawida Skrzyszowskiego, który w ostatniej minucie pojawił się na boisku. W barwach Unii rozegrał setny mecz, świętując tym samym z tą drużyną trzeci awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

> Unia Turza w III lidze. Tak świętowano awans - zobacz więcej zdjęć

Powiedzieli po meczu:

Krzysztof Górecko, trener Gwarka: Unia była dziś zespołem lepszym. Wydaje mi się, że losy dwumeczu rozstrzygnęły się w pierwszym spotkaniu w Tarnowskich Górach, gdzie pomimo przewagi nie potrafiliśmy wygrać.

Jan Adamczyk, trener Unii: Spotkały się dziś dwa, bardzo wyrównane zespoły. Obie te drużyny zasłużyły na awans do III ligi. W takich meczach o zwycięstwie decydują niuanse. Zagraliśmy dziś inaczej niż w Tarnowskich Górach. Kluczem do sukcesu był fakt, że nie daliśmy sobie narzucić stylu gry rywala. Dziękuję chłopakom za ciężką, całoroczną pracę.

A już jutro w naszym serwisie relacje wideo. Zapraszamy do oglądania!

Unia Turza - Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Polak (38'), 1:1 - Polis (50'), 2:1 - Polak (68').

Wyjściowe składy:

Unia: Musioł - Szymiczek, Bochenek, Kuczok, Gojny - Domin, Markiewicz, Sikorski, Polak, Kulczyk - Hanzel.
Gwarek: Rosół - Cymerys, Rosiński, Mrozek, Śliwa - Kasprzyk, Hewlik, Krzęciesa, Jarka, Polis, Pach.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1