Zwycięski weekend dla MKP Odry Centrum i APN Odry Wodzisław

2016-05-17, Autor: ps, źródło: mat. pras.
MKP Odra Centrum pewnie zwyciężyła w minionej kolejce rybnickiej A klasy zdobywając cenne w kontekście awansu trzy punkty. W C klasie APN Odra Wodzisław Sląski również dopisała na swoje konto komplet punktów.

Po sobotnim zwycięstwie nad LKS-em Baranowice 4:0 Odrze wystarczy już tylko zdobyć trzy punkty w sześciu spotkaniach ligowych, które zostały do rozegrania, aby zapewnić sobie awans. W rozegranym w sobotę spotkaniu, mimo olbrzymiej przewagi i doskonałych okazji do zdobycia bramek, dopiero w 75. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Bartłomiej Socha zdobył pierwszego gola. W 80. minucie po faulu na Robercie Lapczyku Maciej Kocztorz pewnie wykorzystał rzut karny. Pięć minut później Tomasz Zieliński idealnie obsłużył Bartłomieja Sochę i było już 3:0. W 90. minucie Robert Lapczyk mocnym uderzeniem z dystansu po raz czwarty pokonał dobrze spisującego się bramkarza LKS-u Baranowice.
MKP Odra Centrum może zapewnić sobie awans do klasy okręgowej już w najbliższy weekend. Do tego wystarczy wyjazdowe zwycięstwo z Pierwszym Chwałowice.

Występująca w C klasie Odra Wodzisław Śląski zmierzyła się w Wodzisławiu Śląskim z rezerwami świerklańskiej Fortecy. Początek meczu nie należał do najlepszych w wykonaniu piłkarzy Odry, którzy jednak w 21. minucie meczu po strzale debiutującego Oleksandra Leontiieva zdobyli pierwszą bramkę. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie. Druga część gry to marnowanie sytuacji przez oba zespoły i pechowa czerwona kartka dla Mateusza Wolnego. Minutę później grajaca w "10" Odra straciła bramkę. W 84. minucie Rafał Czogalik zdobył efektownego gola, który ustalił wynik meczu na 2:1 dla Odry i druzyna z Wodzisławia Śląskiego dopisała na swoje konto trzy punkty. W najbliższej kolejce spotkanie z KS-em Szczerbice.